Diş Kaplama

Diş kaplamalarına yatırım yapmak size diş telleri veya beyazlatma olmadan daha beyaz, daha düz, düzgün şekilli dişler verebilir. Kaplamalar, arkalarındaki sağlıklı dişleri maskeleyerek genel gülüşünüzün görünümünü anında değiştirir.

Diş Kaplama Nedir?

Kaplama, bir dişin önüne yapıştırdığımız porselen bir kabuk türüdür. Aksine kron , bunlar tamamen sizin diş kapsamaz. Aksine, gülümsediğinizde gördüğünüz ön yüzeyleri maskeliyorlar. Kenarlar, dişin arkasını açıkta bırakarak dişlerin kenarları ve uçları ile hafifçe örtüşür. Veneerler, kötü şekilde çürüyen dişleri onarmak için kullandığımız bir şeyin aksine, kesinlikle estetik bir restorasyondur.

Diş kaplama tedavinize başlamadan önce, önerilen veneerleri kendi ağzınızda ön izlemenizi sağlayan bir demo tasarımı oluşturabiliyoruz. Bu sadece bir resim değil. Daha ziyade, kalıcı tasarımların nasıl görüneceğine ilk elden bir bakış sağlayan bir dizi geçici kaplama protezi. Neyi başarmayı umduğunuzu tartışırken, nihai tasarım şeklinin veya renginin ne olacağına dair değişiklikler yapabiliriz.

Tedavi süreci iki ayrı randevu alır. İlkinde, “gülümseme bölgenizdeki” her birinin üzerine bir kaplama sığması için uygun dişler hazırlayacağız. Ardından, laboratuvarımızın son kaplama tasarımını oluştururken kullanması için bazı izlenimler alacağız.

Yaklaşık bir-iki hafta sonra, kalıcı kaplamaları dişlerinize yapıştırmak için ofisimize geri döneceksiniz. Bu son ziyaret nispeten basittir ve uyuşturmaya gerek yoktur.

Gülüşünüzün şekline ve hangi dişlerin göründüğüne bağlı olarak ihtiyacınız olan kaplama sayısı değişecektir. Sadece üst ön dişlere kaplama yerleştiriyorsanız, önce gülümsemenizi beyazlatmayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde alt kavisteki veya ağzınızın arkasındaki dişler, seçtiğimiz seramiğin rengiyle karışabilir.

Gülüş Estetiğinde Diş Kaplama

Diş Kaplama İstanbul Dİş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Kaplamalar, çarpık dişler, gülüşünüzdeki boşluklar veya ilaçlara bağlı renk değişikliği ve lekelenme gibi estetik kaygılar için mükemmeldir. Kaplamalar el yapımı olduğundan ve tercihlerimize göre özelleştirildiğinden, kişisel tercihlerinize uyan estetik çekiciliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Her gülüşün benzersiz olduğu için, aradığınız sonuçları size vermek için her kaplamanın şeklini ve rengini planlamanıza yardımcı olacağız. Bazı insanlar için bu, üst ön dişlerine altı kaplama yerleştirmek anlamına gelirken, diğerlerinin sekiz veya daha fazlasına ihtiyacı vardır.

Kaplamalar Ne Kadar Dayanır?

Kaplama tasarımınız için kullandığımız diş laboratuvarı tüm seramikler için 10 yıllık garanti sunmaktadır. Bu şekilde, kaplamanız yanlışlıkla kırılır veya kırılırsa, yenisiyle değiştirilmesini sağlayabilirsiniz. Bu garantiyi onurlandırmaktan memnuniyet duyuyoruz, ancak çoğu durumda kaplamaların 10 yıldan uzun sürdüğünü belirtmekte fayda var.

Herhangi bir sabit restorasyonda olduğu gibi, altı aylık kontroller de dahil olmak üzere sürekli bakımı öneririz . Günlük fırçalama ve diş ipi kullanımı önemlidir.

Gün boyunca veya uyurken dişlerinizi sıkma eğiliminde olan biriyseniz, porseleni kırılmalara karşı korumak için size bir gece koruması takmanız önerilebilir. Massater gevşetici de önerilebilir.

GÜLÜMSEME MAKYAJINIZA BUGÜN BAŞLAYIN
Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya nın İstanbul Küçükçekmece KORUDENT DİŞ KLİNİĞİNDEN randevu alın, diş kaplamalarının sizin için uygun olup olmadığını öğrenin. Planlamak için bizimle iletişime geçin.