İmplant Diş

Eksik dişler için en iyi seçeneklerden birisi olan implaknt diş yapımı 25 yıldır kliniğimizde başarıyla uygulanmaktadır. Özellikle bütün dişlerini kaybeden hastalar için implant hayat kurtarıcı olabilmektedir. Ağzında hiç diş bulunmayan hastalar için farklı implant seçenekleri uygulanabilmektedir. Bölgesel olarak eksikliği yaşayan hastalar için köprü alternatifi olarak uygulanabilen implantlar doğal diş kökü yerini alarak sağlıklı bir çiğneme fonksiyonu kazandırırlar.

İmplant Soruları

İmplantlar ile ilgili çok sayıda soru alıyoruz. Öncelikli olarak implant fiyatları soruluyor. Ancak asıl sorulması gereken sorular;

  1. Bana implant tedavisi uygun mu? ve
  2. Benim için uygulanacak implant ne şekilde yapılır?
  3. İmplant üzerine dişim hangi biçimde yapılır ise daha uzun ömürlü ve sağlıklı kullanabilirim?

soruları olmalıdır.

Uygulanan implant üzerine yapılacak diş uygulamasının da iyi planlanması gerekiyor

  • implant diş fiyatları kaç lira?
  • implant diş ne kadara?
  • implant diş pahalı mı?
  • implant diş ömür boyu garantilimi?

gibi sorular size ticari cevaplar ile karşılık verdirir ve hatalı yola sokar sizi.

İmplant Markaları

İmplant tedavisi nde en çok konuşulan konulardan bir tanesi de implantın markası oluyor. Yerli implant veya ithal implant gibi ayrımlar olabildiği gibi sertifikalı veya sertifikasız implantlar da konuşulur. Kliniğimizde yaptığımız implantlar alman implantlardır. Sertifika ile yapılır ve dünyada en yaygın kullanılan kaliteli implant markasıdır. Yerli implant ile karşılaştırdığımız zaman çok büyük fiyat farkı yoktur. Bu nedenle senelerdir kullandığımız ve yüz güldürücü sonuçlar veren implantı tercih ediyoruz. Markayı mı merak ettiniz BEGO implant markası bizim tercihimiz. Nedeni de söylediğim gibi çok yüksek başarı ile uyguluyor olmamız.

İmplant Fiyatları

Her şeyin bir bedeli olduğu gibi yapılacak implantlar içinde belirli bir miktar ödeme yapılması gerekiyor. Ödenen bu bedelin karşılığında sadece implant malzemesi alınmıyor. Size çekilen diş rantkenleri ile başlayıp cerrahi operasyon için verilen emek ve onun başarılı olması için alınan eğitimler ile başlayıp implant sonrası kontrolleriniz ve implant üzerinden açılarak iyileşme başlıklarının takılması sonrasında da dayanakların yerleştirilerek ölçü alınması ile devam Edip implant üzerine dişlerin takılması ne kadar giden uzun bir süreç var. Ödediğiniz implant fiyatı ve implant üzeri diş kaplama fiyatı bu hizmetleri kapsar.

İmplant Ömrü

Ömür boyu garanti diye bir şey duydunuz mu? Ben aldığım hiçbir malzeme de veya eşya da veya yaptırdığın bir uygulama da ömür boyu garanti duymadım. Duysam da inanmam. Sizde inanmayın. İmplant tedavisi için size ömür boyu garantiden bahsedenler olacaktır. Ancak onların ömrümü, yaptıkları implantın ömrümü, yoksa sizin ömrünüz kadar mı. İnsan güzel şeyler duymayı sever. Ancak kandırılmayı sevmez. Ticari satış pazarlama cümlesi olarak kurulan ömür boyu garanti cümlesi basitçe sizi aldatan bir garantidir. İmplantınızda problem çıktığında bunun sizden kaynaklandığını söyleyerek işin içerisinden çıkı vereceklerdir.

Bugüne kadar yüzlerce hastanın bu şekilde mağdur olduğunu gördüm. Beni ne kadar çok üsse de bunun ömrünün önüne geçmek maalesef mümkün olmadı. Sizin gibi okuyan ve araştıran hastalar ancak bu konu ile ilgili gerçekleri öğrenebiliyor. Araştırmayanların da vay haline.

Yapılan implantın ömrü sizin ağız bakımınız ve genel sağlığınız ile bağlantılıdır. İyi bir ağız bakımı daha uzun süre implant kullanımı demektir. Tıpkı kendi işlerinize verdiğiniz önem gibi implantlara da iyi bakım ve kontrol yaptırmanız gerekiyor. Bunu yapmadığınız da kaybettiğiniz dişleriniz gibi implantları da kaybedebileceğini de bilmeniz gerekiyor. Bu acı ama gerçek bir durum. Bunu söyleyecek kadar cesaretli hekim sayısı da oldukça az. Biz her zaman olduğu gibi doğruları konuşmaya devam edeceğiz.