Ağız Kokusu

Ağız Kokusu Neden Oluşur?

Sosyal hayatımızı olumsuz etkileyen önemli bir problemdir ağız kokusu. Ağız kokusu nedenlerinin başında diş ve diş eti problemleri gelir. Ağız kokusu yapan diğer nedenler ise akciğer enfeksiyonları, kulak burun boğaz bölgesindeki problemler ve mide sindirim sistemindeki sorunlar olabilmektedir. Ağız kokusu yaşayan kişilerin ilk olarak diş hekimine gitmesi tavsiye edilir. Dişlerde çürük olması ağız kokusunun en sık görülen sebebidir.

Diş eti hastalığı ve diş eti kanaması da ağız kokusuna neden olan önemli etkenlerdir. Kötü yapılmış diş kaplamaları ve protezler ağız kokusu yapabilir. Kliniğimizde ağız kokusu problemi yaşayan hastalar için hızlı çözümler üretebilmekteyiz. Ağız kokusunun hangi sebepten kaynaklandığını anlamak için bizden randevu almanız yeterlidir.

Ağız Kokusu Tedavisi

Ağız kokusu tedavisi için önce kapsamlı bir muayene yapıyoruz. Mevcut sorunları tespit ettikten sonra önem sırasına göre tedavi planlaması gerçekleştiriyoruz. Size toplam maliyet ve tedavi süresi hakkında bilgi verdikten sonra hangi işlemler ile başlayarak devam edeceğimizi birlikte karar veriyoruz. Ağız kokusu tedavisi için genellikle uyguladığımız işlemler şunlar.

  1. Diş temizliği
  2. Çürük diş tedavileri
  3. Eski kaplamaların yenilenmesi
  4. Eski protezlerin yenilenmesi
  5. Diş eti hastalığı tedavisi
  6. Yarı gömük yirmilik dişlerin çıkarılması
  7. Eğri dişlerin düzeltilmesi

Bu önemli problemlerin hepsi ortadan kaldırıldıktan sonra ağız kokunuz büyük ihtimal ile ortadan kalkıyor. Devam eden ağız kokusu var ise kulak burun boğaz ve mide ile ilgili problemler için ileri tetkikler öneriyoruz.