Eğri Dişleri Düzeltmek

Eğri dişleri düzeltmek hem estetik hem de çiğneme bakımından fayda sağlar. Ayrıca diş eti sağlığınız da düzelir. Diş eti sağlığı kanamayan ve koku yapmayan bir ağız demektir. Diş hekiminiz size eğri dişler için ne yapmanız gerekeceği ile ilgili bilgi verecektir. Eğri dişleri düzeltmek için ortodonti, lamina veneer veya diş kaplama uygulamaları yapılabilmektedir.

Diş yapınız, diş eti durumunuz ve dişlerin ne kadar eğri olduğu ve kapanış durumu incelendikten sonra dişleriniz için en uygun ve sağlıklı tedavi hakkında tavsiye alabilirsiniz. Kliniğimde eğri diş tedavisi ile ilgili bütün işlemler tecrübe ve kaliteli malzeme ile uygulanabilmektedir. Ortodonti uygulamalarında dijital olarak yapılan plak ile telsiz ortodonti yöntemimizden de faydalanabilirsiniz.

Eğri Dişler Nasıl Düzelir?

En sık aldığımız sorulardan birisi de eğri dişler nasıl düzelir sorusu. Eğri diş düzeltme için diş kaplamak ilk tercih olmamalıdır. Dişlerinizi ve ağzın genel durumunu gördükten sonra size en uygun olacak eğri diş düzeltme seçeneğini birlikte belirliyoruz.

Eğri diş düzeltmek için uygulanabilen bütün tedavileri yapabiliyoruz. 

Eğri Dişlerin Telsiz Düzeltilmesi

Ortodonti tedavisinde eğri dişler tel takılarak düzeltiliyor. Diş hareketlerini artık tel takmadan da yaptırabiliyoruz. Telsiz ortodonti invisalign yöntemi ile başlayan şeffaf plak uygulaması kliniğimizde dijital ölçü ile başarılı bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Tedavi süresi dişlerin eğrili durumuna göre değişmekte ve fiyat da buna göre değişmektedir.