Diş Çekimi

Dişiniz bir kanal ile kurtarılabiliyorsa, çekim yerine tedaviyi tamamlamanızı tavsiye edebiliriz. Dişinizi korumak, gelecekte diş proteziyle ilgili komplikasyonları ve ek maliyetleri azaltır. Endodontik tedavi bir seçenek değilse, tipik olarak dişinizi çekmenizi tavsiye ederiz. Veya diş o kadar hasar görmüşse, diğer tipte restoratif tedaviler için uygun değildir ( kaplama veya dolgu gibi.) Diş Dolgusu yazımda da detay bulacaksınız.

Çoğu durumda, gülümsemenizi kurtarmanıza yardımcı olmak için mümkün olan her şeyi yapmak isteriz. Diğer diş tedavilerinin uygun olmadığı durumlarda diş çekimleri tipik olarak son durum senaryosu olarak saklanır. Bir diş ciddi şekilde kırıldığında veya kurtarılamadığında, bir sonraki en iyi adım çekim olabilir. Dişinizi çekerek ağrı, enfeksiyon ve bitişik dişlere gelebilecek olası hasar gibi sorunları çözebiliriz. Diş Eksikliği önemli bir problemdir. Bu nedenle zorunlu olmadıkça diş çekimi önermiyoruz.

Diş Çekimi aşağıdakileri içeren durumlarda önerilir:

  1. Diş acilleri
  2. Agresif çürüme
  3. Şiddetli kırıklar
  4. Kırık kökler
  5. Kurtarılamaz dişler
  6. Kronik ağrı veya enfeksiyon
  7. İleri periodontal hastalık
  8. Tam ağız rekonstrüksiyonu
  9. Gömülü yirmilik dişler

Diş Çekimi Acır mı?

Diş lokal olarak uyuşturulduktan sonra çekildiği için kesinlikle diş çekiminde ağrı hissetmezsiniz. Diş hekiminiz size ilaç da azacağı için diş çekimi sonrası 1 saat gibi bir süre geçtikten sonra geç kalmadan ağrı kesici ilacınızı içmeniz önerilir. Diş çekimi sonrası bir miktar kanama olabilir. Bu kanı sürekli tükürürseniz kanama durmaz. Sürekli tulumba gibi siz kanı emdiğiniz için kanama devam eder. Diş Ağrısı yazmı okudunuz sanırım. Sıkı bir tamponu en az 1 saat hareketsiz ısırmak gerekir.

Diş Çekim Fiyatı

Dişin durumuna göre diş çekim fiyatı farklılık gösterir. Diş hekimi dişinizi çekmek için fazla zaman ve alet kullandığında diş çekim fiyatınızın arttığını göreceksiniz. Diş çekimi 200 tl ile 900 tl arasında olabilir. Yirmilik diş çekim fiyatı ile sallan bir dişin çekim fiyatı tabi ki farklı olmaktadır.