Kategori: Uncategorized

Türkiyede İmplant Yaptırmak

Kaliteli ve uzun ömürlü diş tedavileri için Türkiye’yi tercih eden hastaların dikkat etmeleri gereken konuları öneki yazımda anlatmıştım. İmplant tedavisi için özel önerilerim olacak. Son yıllarda maalesef doktor olmayan kişilerin para yatırarak diş kliniği ve hastaneler açtığını unutmayın. Tüccar zihniyeti ile çalışan bu tür yerlerden uzak durmanız gerekiyor. Daha da kötüsü doktor olmadığı halde ağızda çalışan insanlar. Sahte dişçi olarak isimlendirilen bu korsanlar maalesef çoğaldı. Bunlardan birine denk gelmemek için tedavinizi yapacak hekimin diplomasını görmenizi öneriyorum. 

Devamını Gör

Yirmilik Diş Çekimi

Ağzınızın arkasında çıkacak son dişler tipik olarak “yirmilik” dişleriniz olarak adlandırılır. Üçüncü azı dişleri olarak da bilinirler. Kişiye bağlı olarak, yirmi yaş dişleri genellikle ergenlik çağındaki ya da yirmili yaşlarda bazen çıkar. Bunların 30 yaşına yaklaştıkça tamamen geliştiğini görmek nadir değildir.

Yirmilik Diş  Sorunları 

Ağzınızın arkasında boşluk olmaması, yirmilik dişlerinize ekstra baskı yapma eğilimindedir. Bu nedenle, garip yönlerde veya açılarda büyüyebilirler. Yirmi yaş dişleri, çenenizde veya komşu dişlerde büyüyerek ağrıya, yapısal hasara veya enfeksiyona neden olabilir.

Devamını Gör
× WhatsApp ile randevu alın