Kategori: Diş Sorunları

Diş Sorunları ve diş tedavileri ile ilgili bilinmesi gerekenler. Diş hekimi Sertaç kızılkaya, istanbul, Türkiye.

Diş hekimi Sertaç kızılmaya diş estetiği uygulamaları hakkında bilgi verdi istanbul küçükçekmece

Kırık Diş

*Kırık Diş ve Tedavisi: Güvenli Bir Gülümseme İçin Adımlar**

Günlük yaşantımızda, spor sırasında veya kazalar sonucu kırık veya çatlak dişlerle karşılaşmak mümkündür. Dişler üzerine gelen kuvvete ve dişin direncine bağlı olarak, travmaya uğrayan dişte farklı sorunlar ortaya çıkabilir.

Kırık Dişin Durumu ve Tedavisi

Diş kırılması, dişin kökünün ağızdaki alveol kemiğinden kopmasından daha iyidir. Çünkü diş kırıldığında, kuvvet kök yüzeyine iletilmeden önce diş yüzeyine etki eder ve bu sayede kökün korunması sağlanır. Kırık diş, kırık bölgenin özelliğine göre tamir edilebilir. Eğer kırık parça bulunabilirse, dişin üzerine kendi parçasını yapıştırmak mümkündür.

Devamını Gör

Diş Gıcırdatma

Günümüzde birçok kişi, diş gıcırdatma problemiyle karşılaşmaktadır. Diş gıcırdatma, çene kaslarını bilinçsizce sıkıp dişleri birbirine sürtme eylemidir. Bu durum, ciddi sağlık sorunlarına ve diş hasarına yol açabilir. Diş gıcırdatmanın sebeplerini, zararlarını ve nasıl önlem alabileceğinizi sizinle paylaşmak istiyorum.

Devamını Gör
diş sorunları ve tedavileri

Diş Hassasiyeti

I. Diş Hassasiyetinin Nedenleri
Diş hassasiyeti, diş minesinin altındaki dentin tabakasının açığa çıkmasıyla ortaya çıkar. Dentin, dişin canlı dokusudur ve küçük tübüllerden oluşur. Diş hassasiyetinin başlıca nedenleri şunlardır:

Sert Diş Fırçalama: Fırçalama sırasında fazla güç uygulamak diş minesinin aşınmasına ve dentinin açığa çıkmasına yol açabilir.

Asitli Yiyecek ve İçecekler: Limon, portakal, gazlı içecekler gibi asitli gıdalar diş minesini zayıflatarak hassasiyete neden olabilir.

Diş Sıkma ve Gıcırdatma: Gece uyurken diş sıkan veya gıcırdatan kişilerde diş minesinde aşınma meydana gelebilir.

Devamını Gör
Diş çürüğü

Diş Çürüğü

Diş çürüğünün başlıca sebebi plaktır.24 saat bu plak ağzımızda kalırsa zamanla çürükler oluşur. Evet diş plaklarından bahsediyoruz. bunu engellemek için ne yapmalıyız?

Oluşan plaklar 24 saat içerisinde temizlenmezse toksik atığı üretecek seviyeye ulaşırlar, asit oluştururlar. Bunlar diş minesine zarar verirler çözünmelere ve aşınmalara sebebiyet verirler.Tıpkı tuz ruhu gibi düşünebilirsiniz. Aşınan yerlerde kahverengi lekeler oluşur. Zamanla aşınma fazlalaşır. bur oluşan derin oyuklara ÇÜRÜK diyoruz..

Devamını Gör
Diastema kapatma

Ayrık Dişler

Farklı yöntemler kullanarak aralıklı diş boşluklarını kapatabiliyoruz. Ayrık diş birleştirmede tercih sıramız aşağıdaki gibi oluyor. sizin için en iyi seçeneğin hangisi olduğunu tespit etmemi isterseniz WhatsApp ile randevu talep edebilirsiniz. Her yöntemin kendine göre avantaj ve dezavantajları olduğunu söylemekte fayda var tabi. 

Devamını Gör
× WhatsApp ile randevu alın